Uroczystość ku czci Patrona X LO -

Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej

"Dobre imię to najlepsze dziedzictwo"

Dnia 26 listopada 2010r. nasza szkoła  czciła swojego Patrona Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej, które to imię X LO przyjęło po Studium Nauczycielskim mieszczącym się w tym samym budynku do 1992 roku i uchwałą Rady Miasta Gdynia z dnia 29 września 2010r. zostało potwierdzone.

Pragniemy rozpowszechnić wśród lokalnej społeczności pamięć o ludziach, którzy w dwudziestoleciu międzywojennym swoje życie związali z gdyńskim szkolnictwem, a czas wojny zakończył ich życie bohaterską śmiercią w obozach, egzekucjach i w walce.

Uroczystości ku czci Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej były połączone z poświęceniem nowego sztandaru X LO.

line05

Plan uroczystości:

10.00 Msza święta w intencji Nauczycieli poległych w II wojnie światowej i poświęcenie sztandaru w kościele p.w. NMP Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej

11.00 Apel Poległych na placu Jana Pawła II

11.20 Marsz Pamięci ulicami Gdyni

12.00 Uroczysta akademia w budynku X Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Władysława IV 58

line05