Warsztaty biblioteczne dla klas pierwszych

warsztaty

We wrześniu biblioteka naszej szkoły podjęła współpracę z Wypożyczalnią Centralną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni. Efektem były warsztaty dla klas Ib i Ic przybliżające młodzieży mitologię i zwyczaje starożytnej Grecji.

Zajęcia, które przeprowadziła pani Mirosława Michalak z biblioteki miejskiej, uatrakcyjniały gry planszowe i poczęstunek, na który składały się greckie specjały: oliwa, oliwki, chleb (nie zabrakło oryginalnego przepisu).

Spotkanie Klubu Dyskusyjnego

Kolejnym rezultatem współpracy z MBP w Gdyni był udział grupy naszych uczniów w spotkaniu Koła Czytelniczego działającego przy Wypożyczalni Centralnej. Omawiana była Antygona. Dyskusja była bardzo owocna, zarówno nasza młodzież, jak i starsze uczestniczki podkreślały zalety spotkania międzypokoleniowego. Młodzi uczestnicy spotkania to: Anna Woźny, Alicja Jobs, Aleksandra Kończak, Stanisław Kostanek, Maja Okrój, Kamil Romanowski iJoanna Stormowska.

klub

Wystawa prac z konkursu „Czytam wszędzie…w Gdyni

W witrynie okiennej wypożyczalni miejskiej, przez dwa miesiące prezentowane były zdjęcia będące pokłosiem konkursu Czytam wszędzie… w Gdyni, którego organizatorem była nasza biblioteka. Dzięki dogodnej lokalizacji z pracami uczniów mogli zapoznać się mieszkańcy naszego miasta.

wystawa