Do eliminacji Okręgowych Olimpiady Historycznej zakwalifikowało się 8 uczniów z naszej szkoły : Jakub Winiarczyk (kl. Ib), Natalia Barbarewicz, Stanisław Kostanek, Kamil Romanowski (wszyscy z kl. Ic), Michał Zakrzewski  (kl. IIc) oraz Wojciech Bożek, Marcin Motycki i Maciej Pawlicki (wszyscy z kl. IIIa).

         Zawody odbędą się w czasie ferii zimowych na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

         Pod koniec ubiegłego roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ;Sierpień”80”.Pierwsze miejsce i tytuł laureata zdobył Albert Kościelak z klasy IIIc. Kamil Romanowski (kl. Ic) zajął miejsce 12, a Karina Woronowicz (kl. Ic) – 12.

Z okazji 35 rocznicy prowadzenia w Polsce stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej zorganizował wojewódzki konkurs historyczny. Finał  odbył się 16 grudnia 2016 roku w historycznej Sali BHP b. Stoczni im. Lenina w Gdańsku. Reprezentacja naszej szkoły (Albert Kościelak, Marcin Kurczyński, Krzysztof Lauer  - wszyscy z klasy IIIc) zdobyła trzecie miejsce.

                                           Gratulacje dla wszystkich młodych historyków!