Biblioteka XLO

„Otóż jednym z nieporozumień, jakie dominują nad pojęciem biblioteki, jest pogląd, że idzie się tam po książkę, której tytuł się zna. Rzeczywiście, często się zdarza, że idzie się do biblioteki, bo chce się książki o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki (…) jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało,  a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.”

Umberto Eco , O bibliotece, Warszawa 2007, s.27.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki szkolnej również Rodziców. Biblioteka będzie czynna dla Państwa w dniach, w których odbywają się wywiadówki.

Nauczyciele-bibliotekarze:

Jolanta Rutkowska

Anna Zienkiewicz

spotkanie1Grupa młodzieży naszej szkoły już drugi rok bierze udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym „Na literackim szlaku”. Organizator, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprosiła uczestników na spotkanie z autorką jednej z czytanych w ramach maratonu książek – panią Małgorzatą Wardą.

IMG 20180110 WA0009

Dnia 10.01.2018 w Bibliotece naszej szkoły odbyła się uroczystość podsumowująca I Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Zaczytane Pomorze".Konkurs ten, organizowany we współpracy z pomorskim oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich po raz pierwszy miał rangę konkursu wojewódzkiego. Młodzi pasjonaci fotografowania z województwa pomorskiego udowodnili, że Pomorze jest naprawdę "zaczytane"!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatami I Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Zaczytane Pomorze" zostali:

1. Alicja Solecka - III LO w Gdyni - I miejsce

2. Dominika Kiżewska - Technikum nr 3 w Chojnicach - II miejsce

3. Sara Geriak - CKZiU nr 2 w Gdańsku - III miejsce oraz WYRÓŻNIENIE

4. Maciej Chudyszewicz - Zespól Szkół Łączności w Gdańsku - WYRÓŻNIENIE

5.Julita Pietroń - III LO w Gdyni - WYRÓŻNIENIE

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych fotografii w szkolnej galerii zdjęć!

Warsztaty biblioteczne dla klas pierwszych

warsztaty

We wrześniu biblioteka naszej szkoły podjęła współpracę z Wypożyczalnią Centralną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni. Efektem były warsztaty dla klas Ib i Ic przybliżające młodzieży mitologię i zwyczaje starożytnej Grecji.

stos

Z wielką radością informuję wszystkich pasjonatów czytania, że III edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku" właśnie ruszyła!

Zachęcam miłośników książek do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku.

Braliście udział w poprzednich edycjach?Jeśli tak, to zapewne znacie zasady gry!Jeśli jednak jesteście początkującymi "Maratończykami" - zapraszam do wspólnej zabawy!

Więcej szczegółów oczywiście w Bibliotece:-)